Kartki

Praca konkursowa

Hej! Jak się masz w ten piękny słoneczny dzień?

Pierwsza praca jaką chciałabym Ci zaprezentować na tym blogu jest jednocześnie pracą konkursową. Robiąc zamówienie w jednym z moich ulubionych internetowych sklepów scrapowych dostałam zestaw gratisowych tekturek. Na początku nieco zdziwiona po co i dlaczego ale jak się później okazało, dzięki nim mogę wziąć udział w konkursie organizowanym przez sklepik na strychu. Pomyślałam, dlaczego by nie.

Zestaw wygląda tak: (przepraszam, że już taki wybrakowany, nie zrobiłam zdjęcia wcześniej. Ale przynajmniej widać, które elementy wykorzystałam ;))

c

Zestaw przywodzący na myśl typowo wakacyjne skojarzenia: słońce, plaża, morze, żaglówka, wakacje itp. I mimo iż kocham morze, postanowiłam nie iść tym tropem i wymyślić coś mniej oczywistego 😉 Motyw żaglówki skojarzył mi się nie tylko z morzem ale również z ogólnie pojętym podróżowaniem. Bo jeżeli miałbyś/abyś możliwość popłynąć taką żaglówką, to dlaczego by nie odwiedzić jakiegoś innego tajemniczego miejsca? 😉

 

Na początku moim założeniem było aby praca miała formę kartki, jednak ostatecznie przyjęła ona formę obrazu, ilustracji. Jest  utrzymana w odcieniach fioletu, który przywodzi na myśl coś tajemniczego, eterycznego. Dodatki bieli i turkusu-mięty rozjaśniają ją i dodają kolorytu. Zamiast słońca mamy księżyc, a więc nocną porę, która podkreśla charakter pracy. Tekturki są pomalowane farbą akrylową żeby wpasowały się w kolory. Kwiaty są robione przeze mnie ręcznie z pięknych wykrojników firmy spellbinders, które niedawno zakupiłam i jestem z nich super zadowolona! Papiery, których użyłam w większości pochodzą z przepięknego bloku o nazwie „purpurowy deszcz”. I to chyba na tyle 🙂 A tutaj efekty mojej pracy:

a

b

4a

5a

A więc, pracę zgłaszam do konkursu:

tekturki-wyzwanie

 

Koniecznie napisz jak wrażenia i czy Twoim zdaniem sprostałam wyzwaniu 😉 Zapraszam Cię również na stronę „o mnie”, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś. Dowiesz się z niej więcej na temat mojej osoby oraz tego co będzie się działo tutaj na blogu. Wystarczy kliknąć w zakładkę „o mnie”, która znajduje się na górze strony 🙂

 

Pozdrawiam Cię cieplutko!

3 komentarze

 • Reply

  Sylwia

  29 maja 2017

  Piękna…bardzo piękna praca. Jak dla mnie powinna wygrać 🙂

  • Reply

   Estera

   2 czerwca 2017

   Bardzo mi miło, że tak myślisz :*

 • Pingback: Dla męża i żony | MoonBird

Dodaj komentarz